SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Åkarps Idrottsförening

Matcher
DECEMBER 2023
 
28
12:00
tor
12:00    
Baltiska hallen, Malmö
Skånecupen - Åkarps IF Svart  -      
28
14:40
tor
14:40    
Baltiska hallen, Malmö
Skånecupen - Åkarps IF Röd  -      
FEBRUARI 2024
 
03
08:30
lör
08:30    
Veberöds Idrottshall
Romelecupen - Åkarps IF Svart  -      
03
09:15
lör
09:15    
Veberöds Idrottshall
Romelecupen - Åkarps IF Röd  -      
 
10
09:00
lör
09:00    
Konstgräset vid Vellinge Sporthall
Vellinge IF - Åkarps Idrottsförening  -      
11
10:00
sön
10:00    
Åkarps idrottsplats
Åkarps IF - Vellinge IF  -      
 
19
12:15
mån
12:15    
Bergahallen, Eslöv
 
Stensson - Åkarps IF Röd  -      
19
16:05
mån
16:05    
Bergahallen, Eslöv
 
Stensson - Åkarps IF Svart  -      
24
10:00
lör
10:00    
Hyllie IP
Hyllie IK - Åkarps Idrottsförening  -      
MARS 2024
 
03
10:00
sön
10:00    
Sandbyvallen, Södra Sandby IP
Södra Sandby IF - Åkarps IF  -      
 
09
10:00
lör
10:00    
Staffansvallen
Staffanstorp United FC - Åkarps IF  -      
10
10:00
sön
10:00    
Åkarps idrottsplats
Åkarps IF - Staffanstorp United FC  -      
 
16
10:00
lör
10:00    
Stångby IP
Torns IF - Åkarps IF  -      
17
13:30
sön
13:30    
Sorgenfri IP
Malmö City FC - Åkarps IF  -      
 
23
12:00
lör
12:00    
Höllviken
BK Höllviken - Åkarps IF  -      
APRIL 2024
 
13
09:00
lör
09:00    
Mellanhedens IP A-plan 5-manna 1
FC Bellevue blå - Åkarps IF 4  -      
13
10:00
lör
10:00    
Gamla IP, Klågerup konstgräs 5-manna 2
Klågerups GoIF - Åkarps IF 1  -      
14
10:00
sön
10:00    
Åkarps IP, konstgräs 5-manna 2
Åkarps IF 3 - BK Höllviken grön eller GIF Nike  -      
14
10:00
sön
10:00    
Åkarps IP, konstgräs 5-manna 1
Åkarps IF 2 - GIF Nike blå  -      
 
21
10:30
sön
10:30    
Åkarps IP, konstgräs 5-manna 2
Åkarps IF 4 - BK Olympic vit  -      
21
11:00
sön
11:00    
Sorgenfri IP konstgräs 5-manna 2
Malmö City FC vit - Åkarps IF 3  -      
21
12:00
sön
12:00    
Brovallen, Bunkeflostrand C-plan 5-manna 2
IF Limhamn Bunkeflo B rödvit - Åkarps IF 2  -      
 
25
17:30
tor
17:30    
Åkarps IP, konstgräs 5-manna 2
Åkarps IF 1 - Arlövs BI blå  -      
27
11:00
lör
11:00    
Åkarps IP, konstgräs 5-manna 1
Åkarps IF 2 - BK Höllviken blå  -      
27
11:00
lör
11:00    
Åkarps IP, konstgräs 5-manna 2
Åkarps IF 3 - IF Limhamn Bunkeflo B rödblå  -      
28
09:00
sön
09:00    
Åkarps IP, konstgräs 5-manna 2
Åkarps IF 1 - Bjärreds IF grön  -      
28
10:00
sön
10:00    
Rosengård Norra IP 5-manna 2
FC Möjligheten blå - Åkarps IF 4  -      
MAJ 2024
 
04
09:30
lör
09:30    
Aggarpsvallen, Plan 4, konstgräs 5-manna 1
Svedala IF vit - Åkarps IF 1  -      
05
09:00
sön
09:00    
Husiegårds IP konstgräs 5-manna 1
Husie IF vit - Åkarps IF 2  -      
05
10:00
sön
10:00    
Åkarps IP B-plan 5-manna 1
Åkarps IF 4 - IF Limhamn Bunkeflo B svartvit  -      
05
15:30
sön
15:30    
Kulladals IP, konstgräs 5-manna 1
Kulladals FF vit - Åkarps IF 3  -      
 
09
08:30
tor
08:30    
Borgeby IP
BIFcupen - Åkarp IF:Blå   -      
09
13:00
tor
13:00    
Borgeby IP
BIFcupen - Åkarp IF:Gul   -      
09
13:00
tor
13:00    
Borgeby IP
BIFcupen - Åkarp IF:Röd   -      
09
13:45
tor
13:45    
Borgeby IP
BIFcupen - Åkarp IF:Svart  -      
 
18
10:00
lör
10:00    
Åkarps IP B-plan 5-manna 1
Åkarps IF 1 - Kävlinge Harrie FF blå  -      
18
11:30
lör
11:30    
Rosengårds IP konstgräs 7-manna 1
FC Rosengård 1917 vit - Åkarps IF 4  -      
19
10:00
sön
10:00    
Åkarps IP B-plan 5-manna 1
Åkarps IF 2 - Staffanstorp United FC vit  -      
19
10:00
sön
10:00    
Åkarps IP B-plan 5-manna 1
Åkarps IF 3 - Tygelsjö IK vit  -      
 
25
09:30
lör
09:30    
Tornvallen, Stångby konstgräs 5-manna 1B
Torns IF svart - Åkarps IF 1  -      
25
12:00
lör
12:00    
Tolvans IP konstgräs 7-manna 1
IF Lödde svartgul - Åkarps IF 2  -      
26
10:00
sön
10:00    
Åkarps IP B-plan 5-manna 1
Åkarps IF 4 - Hyllie IK 2  -      
26
11:15
sön
11:15    
Oxievångs IP, aktivitetsytan
Oxie SK svart - Åkarps IF 3  -      
JUNI 2024
 
01
11:15
lör
11:15    
Åkarps IP B-plan 5-manna 1
Åkarps IF 2 - Malmö FF blå  -      
02
10:00
sön
10:00    
Åkarps IP B-plan 5-manna 1
Åkarps IF 1 - Bara GoIF röd  -      
02
10:00
sön
10:00    
Åkarps IP B-plan 5-manna 1
Åkarps IF 3 - Kvarnby IK blå  -      
02
12:45
sön
12:45    
Hyllie IP Bollfält
Hyllie IK 2 - Åkarps IF 4  -      
 
08
15:00
lör
15:00    
Kombihallen, Malmö Modul A
Malmö FF ljusblå - Åkarps IF 3  -      
09
10:00
sön
10:00    
Åkarps IP B-plan 5-manna 1
Åkarps IF 4 - BK Höllviken grå  -      
09
10:00
sön
10:00    
Åkarps IP B-plan 5-manna 1
Åkarps IF 2 - Svedala IF  -      
09
10:00
sön
10:00    
Höllvikens IP K2 konstgräs 5-manna (H)
BK Höllviken brun - Åkarps IF 1  -      
 
14
18:30
fre
18:30    
Rosengårds IP konstgräs 7-manna 2
FBK Balkan - Åkarps IF 4  -      
15
10:00
lör
10:00    
Åkarps IP B-plan 5-manna 2
Åkarps IF 3 - Svedala IF svart  -      
15
10:00
lör
10:00    
Åkarps IP B-plan 5-manna 1
Åkarps IF 1 - Staffanstorp United FC lila  -      
16
11:15
sön
11:15    
Oxievångs IP, aktivitetsytan
Oxie SK blå - Åkarps IF 2  -      
 
 
Viktigt
Samarbetspartners